CME Bitcoin Options Market (rynek opcji na Bitcoin Bitcoin) nadal obserwuje szybki wzrost: Dane: Aktualności

CME Group zdobywa obecnie Deribit pod względem udziału w globalnym rynku opcji na Bitcoin.

Opcje CME przewidują dziesięciokrotny wzrost
Bakkt pozostaje na zero
Opcje Bitcoin oferowane przez chicagowską CME Group odpowiadają obecnie za prawie 25 procent całego rynku, według danych dostarczonych przez Skew startup derywatów kryptońskich.

CME znajduje się na drugim miejscu pod względem popytu dopiero po nieuregulowanej giełdzie holenderskiej Deribit.

Ten ostatni nadal stanowi 68 proc. kawałek ciasta, z prawie 1 mld dolarów opcji Ethereum i Bitcoin System wygasa w przyszłym tygodniu.

Ripple traci byłego kierownika CME, który stał za sukcesem XRP
Opcje CME przewidują dziesięciokrotny wzrost
Zgodnie z informacjami przekazanymi przez U.M.E.M., CME uruchomiła regulowane opcje na swoje kontrakty terminowe typu future na Bitcoin’y 13 stycznia.

Po raczej niecałych czterech miesiącach, od połowy maja nastąpił ponad dziesięciokrotny wzrost całkowitego otwartego zainteresowania.

W połączeniu z szybko rosnącym wolumenem, pokazuje to wyraźnie, że wśród inwestorów instytucjonalnych istnieje duże zapotrzebowanie na opcje na Bitcoin’y.

Bitcoin Futures Otwarte oprocentowanie od 4 miliardów dolarów po raz pierwszy od „Czarnego Czwartku“.

Bakkt pozostaje na zero

W międzyczasie opcje Bitcoin oferowane przez spółkę zależną ICE Bakkt nie cieszą się praktycznie żadnym zainteresowaniem, mimo że debiutują ponad miesiąc wcześniej niż produkt CME.

Po spadku do zera pod koniec stycznia, liczba opcji na Bitcoin’y notowanych na Bakkt’ie jeszcze się nie zwiększyła.

Dla porównania, LedgerX, inny dostawca regulowanych instrumentów pochodnych na bazie instrumentów kryptograficznych, który w zeszłym roku publicznie splajtował CFTC, zajmuje trzy procentowy udział w otwartym zainteresowaniu.

Zapisz się do U.Today na Twitterze i weź udział we wszystkich najważniejszych codziennych kryptońskich wiadomościach, historiach i prognozach cen!